Home    Artróza    Gonartróza    Koxartróza    Risartróza    Spondylartróza

Bolesti rukou - risartróza

   
 

Duchovní příčiny: UCHOPENÍ, SCHOPNOST JEDNAT

Při onemocnění kloubů rukou ubývá schopnost spojení na rovině uchopení, sáhnutí po něčem a pochopení, má problémy s tím, aby se chopil života. Manipulace bolí a schopnost jednání je bolestně omezená, bolestivé zápěstí a klouby prstů rukou přitahují pozornost na tématiku pouštění a uvolňování a tento příznak člověka nutí, aby se jí zabýval. Je třeba si přiznat, že postižený nemůže něco uchopit a zjevně musí něco pustit, musí se rozloučit se všemi manipulacemi. Zanechá tak vnějšího života ve prospěch vnitřního, hledá již manipulací vnitřní klid a mír.

U žen postihuje artróza drobné klouby rukou 4krát častěji než kolena a 18krát častěji než kyčelní klouby, u mužů pak postihuje artróza ruce 6krát častěji než kolena a kyčle. Více jsou tedy artrózou rukou postiženy ženy a to ty, které celý život ruce velmi zatěžovaly. Artróza v prstech rukou je velmi bolestivé a každodenní život komplikující onemocnění. Často vzniká před menopauzou. Je to tím, že se upravuje hormonální systém, což má obrovský vliv na psychiku a to v důsledku vede ke stresům. Je důležité najít pro stresové situace účinný ventil pro uvolnění (koníčky, meditace, duchovní a fyzická cvičení atd., masáže). Pokud k uvolnění stresu nedochází pravidelně, začne se v těle hromadit a vybere si nejzatíženější a nejopotřebovanější část našeho těla. Pokud to jsou ruce, objeví se jako osteoartróza kloubů rukou. Každý kloub má své optimální využití a také regeneraci, která probíhá v klidu, především v noci při spánku. Jestliže noc na regeneraci kloubů rukou nestačí a cítíte jejich ztuhlost, je třeba regeneraci kloubů ruky podpořit.

Vnitřní orgány:

Na ruce se zobrazují všechny vnitřní orgány a také pohybový aparát. Toho se využívá při reflexní terapii ruky. Proto je třeba při vyhledávání souvislostí s činností vnitřních orgánů posuzovat každý prst zvlášť. PALEC: na kloubech palce se zobrazuje hlava, krční, hrudní, bederní páteř a kostrč (celá páteř). Zde je třeba věnovat pozornost páteři.

UKAZOVÁK: na kloubech levého ukazováku se zobrazuje zdraví sleziny, slinivky, pravého ukazováku jater.

PROSTŘEDNÍK: je to prst, kterému je přiřazeno zdraví střev. Je-li prostřední prstový kloub zbytnělý směrem k prsteníku, pak jsou nesprávné bakterie spíše v tlustém střevu. Ukazuje-li zbytnění směrem k ukazováku, pak je něco v nepořádku s tenkým střevem. V každém případě je třeba střeva dobře vyčistit: 1) přestat jíst tavené sýry, čím mazlavější tím hůř, neboť ony potahují střeva tenkým filmem, který zabraňuje vstřebávání živin, vitamínů a minerálů.
2) provést očistu - psyllium, houba shitake, lněné semínko, rýže natural, kysané zelí, ovoce, čistá voda. 3) osadit střeva zdravou střevní mikroflórou - lactobacillus.

PRSTENÍK. tento prst zastupuje ledviny, kterým jsme se více věnovali u onemocnění kolenních kloubů - gonartrózy, kdy může být tento prst citlivý. Prostřední článek na levém prsteníku má vztah k činnosti srdce.

MALÍČEK: křivý malíček vypovídá o stavu našich pohlavních orgánů, u ženy o děloze, u muže o prostatě. Stavem dělohy je míněna její poloha a stav jejího svalstva. U mužů se jedná o zvětšení prostaty s potížemi při močení.

Je vhodné tyto ukazatele akceptovat a věnovat pozornost vnitřním orgánům i při bolestech či deformitách prstů ruky.


  Bylinná léčba:

Při jaterní nedostatečnosti jsou nutné bylinné hořčiny jako například vachta trojlistá, pelyněk, hořec žlutý, zeměžluč okolíkatá. Vhodná je také vlaštovičníková tinktura. K úpravě funkce jater přispívá také pampeliška, řepík, pelyněk, pupenec, ostropestřec mariánský, artyčok, zemědým, čekanka, květ měsíčku, oddenek pýru, jablečník, rozrazil, kořen omanu, vachta trojlistá, zeměžluč. Osvědčila se následující směs: 4 díly nati řepíku, po 2 dílech kořene pampelišky s natí a květu měsíčku, po 2 dílech nati jablečníku a nati meduňky. Pijeme denně čtyři šálky tohoto čaje. Velmi kvalitní je čaj Játra a žlučník značky Teekanne.

Výživa:

Co se úpravy jídelníčku týká, je vhodné při onemocnění kloubů snížit příjem masa a masných výrobků, zvýšit přísun vlákniny (celozrnné obiloviny, zelenina, ovoce, luštěniny, lněné semínko), zvýšit příjem nenasycených mastných kyselin - rostlinné oleje, omega mastné kyseliny např. lněné semínko dobře povařit třeba s rýží, pohankou či jáhly.
Metabolizmus kloubních tkání je vhodné podpořit látkami obsaženými v doplňcích stravy řady Geladrink např: kolagenními peptidy - kolagenní bílkovinou, které přispívají k udržování normálních kostí, vitamínem C, který přispívá k normální formaci kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek, a dalšími látkami s nutričním a fyziologickým účinkem.

Cvičení:

Je vhodné neustálé procvičování prstů a jejich prohřívání, v zimě je třeba nosit teplé rukavice.
Více cvičení najdete na webu Orling: Cvičení o ošetření rukou

 Home    Artróza    Gonartróza    Koxartróza    Risartróza    Spondylartróza