Home    Artróza    Gonartróza    Koxartróza    Risartróza    Spondylartróza

Bolesti páteře - spondylartróza

   
  Spondylartróza je artróza kloubů páteře. Diskopatie je onemocnění meziobratlových destiček, osteopenie označuje snížení kostní hustoty při porušené tvorbě osteoidu. Výsledkem je osteoporóza a bolesti páteře.

Duchovní příčiny:

Spojitost páteře s činností duše vyciťují četná lidová rčení:" Má rovnou nebo křivou páteř, nemá páteř, je to "skrčenec", atd. Křivost ve vnitřním postoji člověka se dříve nebo později promítne do držení těla. Skolióza je zjevně projevená snaha uhýbat bokem, ztuhnutí páteře vyjevuje nadměrnou hrdost, neústupnost, nedostatek pokory v činnosti ducha. Příčinou lokálních bloků svalstva páteře, způsobených často zhoršenou činností ledvin, vedoucích k vybočení meziobratlových plotének je výpadek toku životní energie v drahách astrálního těla příslušných orgánů. Každý obratel je astrálními drahami spojen s některým orgánem. Jestliže člověk udělá krátkodobý a silný "úhyb" v duševní činnosti, která odpovídá tomu kterému orgánu, energetický výpadek je posunut astrální drahou do páteře. Tam v odpovídajícím místě vyvolá blok a vychýlení. Podle lokalizace bloků lze identifikovat místo energetického výpadku.
Pro snížení bolestí v oblasti páteře, která je tvořená kostí obratlů, meziobratlovou chrupavkou a meziobratlovými ploténkami, které jsou u novorozenců tvořeny z 88 % vodou a u 70letých stále ještě ze ze 70 % tvoří meziobratlové ploténky voda. Voda, živel ledvin, proto činnost ledvin, kde se zobrazují žité vztahy a strachy, pocity zodpovědnosti tolik ovlivňují zdraví páteře.
Proto je vhodné také věnovat zvýšenou pozornost ledvinám, neboť veškeré páteřní potíže mají s nimi spojitost.

Bylinná léčba a výživa:
Měla by se řídit tím, která část páteře je postižena, a se kterým vnitřním orgánem má spojitost a podle toho použít vhodné byliny. Pro výživu tvrdých a měkkých pojivových tkání páteře, které jsou rovněž tvořeny kolagenem, je vhodné použít speální kloubní výživu s kolagenem, vápníkem, vitamíny a minerálními látkami.
Metabolizmus kloubních tkání je vhodné podpořit látkami obsaženými v doplňcích stravy řady Geladrink např: kolagenními peptidy - kolagenní bílkovinou, které přispívají k udržování normálních kostí, vitamínem C, který přispívá k normální formaci kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek, a dalšími látkami s nutričním a fyziologickým účinkem.

Cvičení a rehabilitace:

Vždy by měla probíhat pod dohledem lékaře či fyzioterapeuta. Dobré je protahovací cvičení na dráhu ledvin (sed na zemi, nohy natažené v kotnících ohnuté do fajfky, rukama se chytit za palce u nohou a přitáhnou při natažených nohách hlavu ke kolenům), masáž v oblasti ledvin a prohřívání této oblasti teplou vodou nebo el. dečkou či ledvinovým pásem.

Více cvičení najdete na webu Orling: Cviky pro krční páteř, Cviky pro bederní pářeř

 



Home    Artróza    Gonartróza    Koxartróza    Risartróza    Spondylartróza